Uzm.Psk. Erhan Özden
Play Video

İlişki sorunlarını çözmek için terapi programında ne yaparız?

İlişki terapisi programında ilişkinizde bugün yaşadığınız sorunla bireysel kişiliğiniz, çocukluk yaşantınız, hayal kırıklıklarınız, ne varsa taşıdığınız, aralarındaki bağa odaklanırız.

Boşanma Kararsızlığı

Boşanma KararsızlığıBoşanma kararsızlığı sanıldığının aksine netleşerek ve karar alarak değil; kararın psikolojik yükünü anlayarak gevşeyecek ve çözülecek bir problemdir.

Kıskançlık Sorunu

Kıskançlık SorunuÇocukluktan itibaren kardeş, ebeveyn ya da arkadaşlarını kıskanma gibi normal duygular yaşarız. Ama kıskançlığın bir türü olan patalojik kıskançlık ilişkilerde çok ciddi problemlere yol açabilir.

Müdahaleci Ebeveyn Aile

Müdahaleci Ebeveyn Aile

Eşim ailesinden çok çekiniyor, ilişkimiz başkalarının tesiri altında çok öfkeleniyorum ne yapayım?

Terapi Programları ne işe yarar?

Terapi Programları
Bugüne kadar Teşhis Seansı’na katılan danışanlarımızın %80,5’i yaptığımız tespiti anlamlı buldu ve bir terapi programına başladı.

Aldatma / Aldatılma

AldatmaAldatma bir krizdir. Ve aynı zamanda bir fırsattır. Arkasındaki nedenler iyi anlaşılırsa ilişki eskisinden daha iyi bir hale gelebilir.

Terk Edilme Korkusu

Terk Edilme KorkusuTerk edilme korkusu çocukluktan getirilen güvensiz bağlanmanın bir sonucu olabilir ve ancak bağlanma problemi bağlamında ele alınarak iyileşebilir.
Kronik Mutsuzluk

Kronik Mutsuzluk (Arzu Kaybı)

Çiftlerin artık adeta paralel bir hayata geçtiği, herkesin kendi dünyasını yaşadığı ve hazzın o ilişkide artık çok geride kaldığı bir ilişki halidir.

Borderline İlişki

Borderline İlişkiBorderline kişilikler bazen kendilerini çok iyi algılarken bazen çok yetersiz, güvensiz hissedebilirler. Kendilik algılarında olduğu gibi ilişki kurdukları kişileri algılamada da bu değişimler görülebilir.

İlgi Eksikliği

İlgi EksikliğiÇiftlerden birinin yeterince ilgilenilmediğini hissetmesi sık karşılaşılan bir durumdur. İlişki ya da taraflardan birinin kendi yaşantısında var olan başka bir problemin habercisi olabilir.

Narsist İlişki

Narsist İlişkiİlişkinin başlarında birbirinize duygusal olarak yakınlık gösterebilirken, zaman geçtikçe partneriniz duygusal ihtiyaçlarınızı ihmal etmeye başlayabilir. Bu durumda kendinizi yalnız ve anlaşılmaz hissediyor olabilirsiniz.

Şizoid İlişki

Şizoid İlişkiBen varmışım, yokmuşum çok da önemli değil sanki senin için, her şeyi tek başına yapıyorsun, ben kendimi dışarıda hissediyorum.

Çift Teşhis Seansı’na katılın.

Yaşadığınız sorunu analiz edip çözüm haritasını paylaştığımız 45 dakikalık seanstır. Ücreti 250 TL’dir.

Uzm. Psk. Bengisu Kazak
play

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.