Psk.Dr. Fulya Artukoğlu Tepret
play

İlişki Analiz Testi

Uzmanlarımız tarafından geliştirilmiş testin sonunda verdiğiniz cevaplara göre şekillenen size özel analiz videosunu izleyin.

İlişki Analiz Testi 16 dakika sürmektedir.

TestTest size ve partnerinize yönelik 90 soru içerir. Test sonunda uzmanımızın verdiğiniz cevaplar doğrultusunda size özel analiz videosu karşınıza gelir. Cevaplarınız gizli kalır. Test ücretsizdir.

İlişki Analiz Testi konulu uzman videomuzun konuşma metni.

Evlilik Enstitüsü olarak şu ana kadar yaptığımız binlerce seansta danışanlarımızı gözlemlediğimizde hepsinin birbirinden farklı olmalarına rağmen belirli kişilik modellerine sahip olduklarını gördük.

Yanı sıra kendi teorik bilgilerimiz ile bu kişilik yapılarının altındaki temel zorlanmanın buna karşı geliştirdikleri savunma sistemini ve baş etme mekanizmalarının bir bütün halinde çok anlamlı bütünsel yapılar olduğunu fark ettik.

Bu tabi ki sizi bir kalıbın içine hapsetmek değil, bunun yerine belirli yapısal özelliklerin çok tanıdık olduğuna dair size bir şey fısıldamak istiyoruz.

Özgün taraflarınızla ve başkalarıyla kesişen kişilik modellerinizle birlikte sizi duymak istiyoruz. Dolayısıyla size online olarak soracağımız ve 16 dakikada bitecek 90 soru sonunda karşınıza bir video getiriyoruz.

Bu videoda sizin ve partnerinizin ilişki yapısına, kişilik modeline, ilişkide ana kriz noktalarının neler olabileceğine bunların nasıl dönüşebileceğine dair bilimsel bilgilerimizi ve gözlemlerimizi bir araya getirerek uzmanlarımızca çekilmiş bir video analizi karşınıza getiriyoruz.

%100 sizi anlatıyor diyemeyiz ama büyük ölçüde fikir vereceğini düşünüyoruz.

İlişki Analiz Testi nedir?

İlişki Analiz Testi nedir?İAT, Evlilik Enstitüsü uzmanlarının kişilik modelleri kuramlarının altyapısıyla binlerce seanstaki gözleminin birleştilmesiyle doğmuştur.

Eşinizin ve Kendinizin kişilik modelini tespit etmek ne işimize yarar?

Uzm. Psk. Bengisu Kazak
Hakkındaki Videoyu Oynat Uzm. Psk. Bengisu Kazak

Kişilik yapılarınızı birbiriniz için kontrol etmek şunun için kullanılabiliyor; birbirlerinin zayıf noktaları üzerinde ilerlemek. Ama bizim bunu yapmaktaki asıl maksadımız, kişilik yapıları aslında içimizdeki ince bir yara halidir. Kimisinde işgal edilmişliğe karşı boğulmuşluk hissi, kimisinde terk edilme korkusu, kimisinde yalnızlıkla ilgili bir duygu.

Bunların üzerine bir savunma sistemi gibi kişilik yapısı inşa ederiz ve bu yapımız senelere yayılmış çok uzun emek gösterdiğimiz bir savunma sistemidir. Eşinizin kişilik yapısını tespit etmemiz aslında arkasındaki sızıyı duymanız ve ona tam da ihtiyacını verebilmenizle ilgili yol sağlar.

Dolayısıyla ilişkinizin içinde kişilik yapılarınızın birbiriyle yaşadığı sürtüşmenin arkasına sızabilmek, oradaki yarayı duyabilmek ve ona uygun merhemi uzatabilmek adına kişilik yapılarının tespiti önemlidir.

Evlilik Enstitüsü, ilişki analiz testi ile kişilerin ortaya servis ettikleri kişiliklerinin arkasında neler var bununla ilgili bir şeyler fısıldamaya ve çifti buradan kaynaklanan enerji ile dönüştürmeye çalışmaktadır.

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.