Uzm.Psk. Erhan Özden
play

Neden Ücretsiz Ön Değerlendirme Görüşmesi Yapıyoruz?

Çünkü psikoterapi pahalı bir hizmet. Bizler ise Sağduyu olarak Türkiye’nin her kesimine 15 dakikalık ücretsiz bir video görüşmesiyle yol göstermeyi hedefliyoruz.

Test

Eşimle birlikte bir ön değerlendirme görüşmesi yapmak istiyoruz.

Formu doldurun, çift terapisi uzmanımız siz ve eşinizi arayarak görüntülü bir görüşme yapsın.

WhatsApp Danışma Hattı

Bir yakınım için destek arıyorum

Formu doldurun, uzmanımız sizi arasın. Yakınınızla ilgili önerisini paylaşsın. Ücretsiz.

“Neden Ücretsiz Ön Değerlendirme Görüşmesi Yapıyoruz?” konulu videomuzun konuşma metni.

Çünkü bize başvuran danışanlarımızın o dönem yaşadıkları soruna en doğru faydayı sağlayacak psikoterapistin kim olduğunu belirlemenin, bütün bu psikoterapi sürecinin verimliliğinin çok önemli bir aşaması olduğunu düşünüyoruz.

Çünkü farklı teknikler var. Bazen semptomatik, o an mesela toplum önünde zorlanıyorum diyen bir danışana hemen belki semptomuna yönelik birkaç seansta müdahale gerekirken daha bilişsel davranışçı terapi gibi. Kimi danışanlarımızın işte topluluk önünde konuşulmasının aslında altında daha bire bir kaygıdan kaynaklandığını ve bu kaygının analiz edilmesi gerektiğini düşünüyorsak çocukluktan bugüne bütün kişilik örgütlenmesinin ele alındığı daha psikodinamik yaklaşımla ele alıyoruz. Ya da çok eskiden sonunda başına çok kötü bir şey geldiyse travma çalışılması gerektiğini düşünüp travma uzmanı bir terapiste yönlendiriyoruz.

Dolayısıyla bizi aradığınızda bireysel terapi için destek arayışı içindeyseniz hemen size bir SMS yönlendirip bir link üzerinden hemen randevunuzu oluşturarak bir uzmanımızla online görüşmeli randevu düzenliyoruz. Ücretsiz oluyor bu randevu. Uzmanımız orada belli sorularla size orada hangi tekniğin uygun olacağını belirlemeye çalışıyor.

Böylece Enstitü olarak psikoterapistlerimizi belirlerken bir çok katmanı oluyor değerlendirmenin, burada ince eleyip sık dokumanın yanında bir de uzmanımızla doğru danışanı eşleştirdiğimize dair bir güven hissediyoruz. Bu tabi ki psikoterapinin harika gideceğinin garantisi değil ama baştan doğru başladığımızı düşünüyoruz.

Tabi ikinci bir konu da bütçesi terapinin. Terapistler deneyim kazandıkça doğal olarak kendilerinin kazandıkları, talep ettikleri danışanlarından ücretleri artıyor. Çünkü psikoterapist en fazla 20-25 seans alabilir haftada. Bundan daha fazlası onun danışanlarını içselleştirmesini zorlaştırır. Dolayısıyla 20 yıldır deneyimli olan psikoterapist ile 5 yıldır deneyim sahibi olan psikoterapistin bütçesi aynı olmuyor ama biz bunu avantaja çevirmeye çalışıyoruz.

Psikoterapistin toplumun her katmanına yayılmasını sağlayacak geniş bir aralıkta işte 250-650 arasında geniş bir bütçe çerçevesi sunmaya çalışıyoruz ki psikoterapinin lüks bir hizmet değil de herkesin erişebildiği bir hizmet olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Tüm bunları yaptığımız, planladığımız 15 dakikalık görüşmesinin adı ön değerlendirme görüşmesidir ve Sağduyu Psikoterapi’nin bir standardıdır.

Biriyle konuşmam lazım!

WhatsApp Danışma HattıFormu doldurun, uzmanımız sizi arasın, sorununuzu çözmeye yönelik tavsiyelerini paylaşsın. Ücretsiz.

WhatsApp Danışma Hattı

Doğum gününüze özel ücretsiz check-up seansına katılın

Doğum gününüzden 1 gün önce sizi arayıp ücretsiz seansa davet edelim. Dünden bugüne hayatınıza birlikte bakalım ve anlayalım şimdi neredeyiz.

Bana yaşadığım sorunla ilgili videolar gönder.

TestKaydınızı bırakın, hem ayda bir yaşadığınız sorunla ilgili bilgilendirici, yönlendirici videolar gönderelim. Hem de size doğum gününüzde ücretsiz bir seans hakkı sunalım.

WhatsApp Danışma Hattı

Eşim terapiye gelmek istemiyor. Ne yapayım?

Formu doldurun, çift terapisi uzmanımız sizi arasın. Bu konudaki önerisini paylaşsın.

WhatsApp Danışma Hattı

WhatsApp Danışma HattıBize haftanın 7 günü
09:00 – 21:00 saatleri arasında WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.