uzm-psk-Zuhal-Akinti-Bingol
Videoyu Oynat

Kıskançlık Sorunu

Çocukluktan itibaren kardeş, ebeveyn ya da arkadaşlarını kıskanma gibi şeyler yaşarız. Bunlar normal duygulardır ama kıskançlığın bir türü olan patalojik kıskançlık ilişkilerde çok ciddi problemlere yol açabilir.

Test

Sorununuz gerçekten Patalojik Kıskançlık mı?

Emin olmak için 10 soruluk online testimizi yapın.

Kıskançlık Sorunu konulu uzman videomuzun konuşma metni.

Kıskançlık ile hasetlik arasındaki farkı ayırt etmek gerekir. Haset kişinin sahip olamadığı ya da sahip olmak istediği şeyi bir başkasında gördüğünde hissettiği duyguyken kıskançlıkta bir 3. kişiyi kıskanma duygusu olur.

Normalde küçüklükten itibaren kardeş kıskançlığı, ebeveynleri birbirinden kıskanma, sınıf arkadaşlarımızı kıskanma gibi şeyler yaşarız bunlar normal duygulardır.

Ama patolojik kıskançlık ilişkilerde çok ciddi sorunlara yol açabilir.

Ve bu kıskançlığı yaşayan kişilerde yoğun öfke duygusu, değersizlik ve agresyon görülebilir. Bazen kıskançlık sevginin bir göstergesi olarak tanımlanabilir kişiler tarafından ama ilişkilere bakıldığında çok boğucu bir hal alabilir.

Patoloik kıskanmanın çeşitli nedenleri olabilir küçüklükte özgüven yetersizliği, çocukluk çağı örselenmeleri, travmatik olaylar gibi durumlar bu duyguyu tetikleyebilir.

Terapiye başlamanın en sağlıklı yolu: Teşhis Seansı

Gelin ilk seansınızda yaşadığınız sorunu analiz edip çözüm reçetenizi hazırlayalım. 45 dakikalık bu özel seansın ücreti 1500 TL‘dir.

Uzm. Psk. Bengisu Kazak
play

Online Randevu Alın

Telefonla Randevu Alın

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.