uzm-psk-Ece-Ozturk
Videoyu Oynat

İlgi Eksikliği

Çiftlerden birinin parteri tarafından yeterince ilgilenilmediğini hissetmesi sık karşılaşılan bir durumdur. Bu durum aslında ilişki ya da taraflardan birinin yaşantısında var olan başka bir problemin habercisi olabilir.

Test

Sorununuz gerçekten İlgi Eksikliği mi?

Emin olmak için 10 soruluk online testimizi yapın.

İlgi Eksikliği konulu uzman videomuzun konuşma metni.

Çiftlerden birinin parteri tarafından yeterince ilgilenilmediğini hissetmesi çok sık karşılaşılan bir durumdur.

Bu durum aslında ya ilişkide ya da çiftlerden birinin kendi yaşantısında var olan başka bir problemin habercisi olabilir.

İlgi eksikliğinden yakınan kişinin bunu ne zamandır hissettiği sorunun nedeniyle ilgili ipucu sağlayabilir. Eğer belirlenebilen bir zaman aralığı varsa o dönemde kişinin kendi hayatında ya da partnerinin hayatında ne gibi değişiklikler olmuş olabileceği üzerine düşünülebilir. Bu eğer ilişkinin başından beri var olan bir durumsa kişilerin sevgiyi ifade ediş şekillerindeki farklılıklardan ya da ilişkilenme tarzlarındaki farklılıkların dolayı ortaya çıkıyor olabilir.

Yeterince ilgi görmediğini hisseden kişi partnerine öfkelenebilir, ilişkideyken terk edilmiş gibi ve yalnızlık duyguları yaşayabilir ya da zamanla ilişkiden tamamen uzaklaşmaya başlayabilir. Kendisiyle ilgili de değersizlik, yetersizlik duyguları hissetmeye başlayabilir. Bu da kişinin psikolojik iyi olma hali, işi, diğer insanlarla olan ilişkileri, hatta fiziksel sağlığı gibi alanlara da olumsuz etki etmeye başlayabilir.

Peki bu durumda olan kişi ne yapabilir?

Partneriyle sağlıklı bir iletişim kanalı açıyor olmak ve suçlayıcı bir dil kullanmamaya dikkat ederek ne yaşadığınızı o kişi ile paylaşıyor olmak. Neye ihtiyaç duyduğunuzu somut, anlaşır şekilde anlatıp ve ihtiyaçlarınız karşılanmadığında nasıl hissettiğini konuşuyor olmak bu konunun çözümü ile ilgili atabileceğiniz bir adım olabilir.

Terapiye başlamanın en sağlıklı yolu: Teşhis Seansı

Gelin ilk seansınızda yaşadığınız sorunu analiz edip çözüm reçetenizi hazırlayalım. 45 dakikalık bu özel seansın ücreti 1500 TL‘dir.

Uzm. Psk. Bengisu Kazak
play

Online Randevu Alın

Telefonla Randevu Alın

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.