Bireysel Sorunlar
play

Hangi bireysel sorunlar psikoterapiyle çözülür?

Ergenlikte, yetişkinlikte kişinin hayatında yaşadığı duygusal döngülere daha yakından baktığımız ve olumsuz hissettiği duygularda kalma kapasitesini artırmasına yönelik teknikler kullandığımız bir yerdir terapi.

Araştırma

Psikiyatrik Destek Programı

Tedavisi ilaç desteğiyle yürümesi gereken danışanlarımızın ilacının belirlendiği ve aylık kontrol seansının yapıldığı 2 seanslık programdır.

“Hangi bireysel sorunlar psikoterapiyle çözülür?” videomuzun konuşma metni.

Bu videoda terapi ne işe yarar ve nasıl iyileşme olur bu konudan bahsetmek istiyorum.

Genellikle şu soruyu çok sıklıkla duyuyorum. Bir problemimiz olduğunda biz gidip arkadaşımıza da anlatıyoruz rahatlıyoruz ya da bir yere gidiyorum güzel bir tatil yapıyorum rahatlıyorum. Bunu kendi başıma yapabiliyorken neden bir terapiste gidip bunu para vererek yapayım? Bu kendi açısından baktığı zaman kişi haklı bir soru çünkü şöyle bir yanılgı var; terapi gittiğimizde iyi hissedeceğimiz rahatlayacağımız bir yermiş gibi algıladığımız için.

Halbuki terapide genelde çok iyi hissettiğimiz duygular yaşamayız çünkü terapi süreci normal zamanlarda çok da yüzleşmek istemediğimiz, kaçındığımız, bakmak istemediğimiz yerlere yönümüzü döndüğümüz ve daha derinlere doğru hayatımızda baktığımız bir yer.

Kişi normal bir sohbette diyelim ki olumsuz bir duygusu var üzgün, arkadaşına bunu anlattığında arkadaşı bir süre sonra bu duyguyu o da hisseder ve birlikte üzülürler. Onun da üzülmesi kişiye ilk önce iyi gelir rahatlatır, fakat daha sonra bu duygu bir süre sonra tekrardan kişiyi yakalar çünkü o anlık bir rahatlamadır.

Biz terapide kişi sıklıkla yaşadığı bu duyguları duygusal döngüleri nasıl yaşıyor, çocukluğunda bu duyguları nasıl yaşadı? Bu duyguları yaşadığı anılar neler bunlara bakarız.

Ergenlikte, yetişkinlikte aslında kişinin genel çerçevede hayatında yaşadığı duygusal döngülere daha yakından baktığımız ve kişinin olumsuz hissettiği duygularda kalma kapasitesini artırmasına yönelik farklı teknikler kullandığımız bir yerdir terapi.

Bireysel Terapi Programları

Araştırma Bireysel sorunu, soruna özgü seçilmiş psikoterapötik teknikle çözümleyen 20 seanslık terapi programıdır.

Psikoterapi Nedir?

AraştırmaPsikoterapi kişilerin daha mutlu bir hayata erişebilmeleri için gösterecekleri bireysel çabaya rehberlik eden bilimsel bir keşiftir.

Terapi programları ne işe yarar?

Terapi Programları
Bugüne kadar Teşhis Seansı’na katılan danışanlarımızın %80,5’i yaptığımız tespiti anlamlı buldu ve bir terapi programına başladı.

Terapiye başlamanın en sağlıklı yolu: Teşhis Seansı

Gelin ilk seansınızda yaşadığınız sorunu analiz edip çözüm reçetenizi hazırlayalım. 45 dakikalık bu özel seansın ücreti erken ödeme indirimiyle bireysel terapi için 700 TL, çift terapisi için 900 TL’dir.

Uzm. Psk. Bengisu Kazak
play

Online Randevu Alın

Telefonla Randevu Alın

WhatsApp Danışma Hattı

WhatsApp Danışma HattıBize haftanın 7 günü
09:00 – 21:00 saatleri arasında WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.