uzm-psk-Zuhal-Akinti-Bingol
Videoyu Oynat

Borderline İlişki

Borderline kişilikler bazen kendilerini çok iyi algılarken bazen çok yetersiz, güvensiz hissedebilirler. Kendilik algılarında olduğu gibi ilişki kurdukları kişileri algılamada da bu değişimler görülebilir.

Test

İlişkiniz gerçekten Borderline ilişki mi?

Emin olmak için 10 soruluk online testimizi yapın.

Borderline İlişki konulu uzman videomuzun konuşma metni.

Borderline kişilik özelliklerine sahip kişiler, kendilik algılarında, başkalarını algılamada ve dürtüsel davranışlarda kendini gösterebilirler.

Kişinin benlik algısı sabit olmayabilir. Bazen kendilerini çok iyi algılarken bazen çok yetersiz güvensiz hissedebilirler. Kendilik algılarında olduğu gibi ilişki kurdukları kişileri algılamada da bu değişimler görülebilir. Bir gün iyi iken diğer gün çok kötü olduğunuzu düşünebilir. Yaptığınız bir davranış çok hızlı bir şekilde ruh halinde dalgalanmaya yol açabilir. Dolayısıyla bu ilişki içerisinde çok yorucu bir hal alabilir.

Borderline kişilik özelliklerinde yine terk edilmeye karşı hassasiyet ve kırılganlık olduğunu görürüz.

Bu kırılganlık ve hassasiyet boşluk duygusu ile birlikte gelebilir. Burada böyle bir ilişki içerisindeyken biraz kendi duygunuza odaklanmak belki bu dalgalanmaların sizde ne hissettirdiğini fark etmek önemli olabilir. Eğer bu ilişkiyi sürdürmek ve daha sağlıklı hal almasını istiyorsanız partnerinizin destek almasında ona yardımcı olmak ve belki bu dalgalanmaların size ne hissettirdiğini partnerinize de anlatmak iyi bir başlangıç olabilir.

Terapiye başlamanın en sağlıklı yolu: Teşhis Seansı

Gelin ilk seansınızda yaşadığınız sorunu analiz edip çözüm reçetenizi hazırlayalım. 45 dakikalık bu özel seansın ücreti 1500 TL‘dir.

Uzm. Psk. Bengisu Kazak
play

Online Randevu Alın

Telefonla Randevu Alın

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.