ÇİFT TERAPİLERİ

BİREYSEL TERAPİLER

ÇOCUK TERAPİLERİ

CİNSEL TERAPİLER

SELF SERVIS

Terapi Programları ne işe yarar?

Terapi Programları

Teşhis seansında belirlenen çözüm yolu çerçevesinde size en çok uyan terapi modelinin en uygun terapistle çalışacağı program 5 ay boyunca haftanın aynı günü, aynı saat şeklinde terapist ve danışan için sabitlenir.

Evlilik Enstitüsü olarak bugüne kadar 9.095 adet teşhis seansı yaptık. Teşhis seansına gelen danışanlarımızın %80,5’i yaptığımız tespiti anlamlı buldu ve terapi programına başladı. Şu ana kadar toplam 1.690 adet terapi programı tamamladık.

Psikoterapi; kişinin kendinde zorlandığı yerleri ve bunların arkasındaki bilinç dışı ikilemi anlamayı içeren sürece yayılmış ve dikkatle tasarlanması gereken bir danışan – terapist etkileşimidir. Evlilik Enstitüsü ve Sağduyu Danışmanlık olarak danışanlarımızın hedeflediğimiz psikoterapötik kazanımlara ulaşılabilmesi için terapötik bazı öncülleri dikkate alarak ana hatları belli bir süreç tasarladık. Belirlediğimiz bu terapi iskeletinin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için en az 5 aylık bir süreç olduğunu düşünüyoruz. Bu doğrultuda da terapi programlarımızın sağlıklı çalışabilmesi için bazı standartlar belirledik.

Terapi programı standartlarımız:

  • Danışanlarımızın kendi istekleriyle terapi programını durdurmak istemesi halinde terapi programı durdurulur. Yapılmamış seansların ücreti 5 iş günü içinde iade edilir.
  • Terapistiniz terapi programı kapsamında sizinle ilerlenmesi gereken yolla ilgili bir formülasyon yapar. Bu formülasyonun geçerliliği kurum içindeki süpervizör terapistlerle haftada bir değerlendirilir ve adım adım geliştirilir.
  • Danışanlarımızın terapötik sürecinde eğer ana terapisti gerekli görürse ilaç desteği adına danışanlarımız Enstitü psikiyatrisine yönlendirilir. Psikiyatristimizin gerekli görmesi halinde danışanımız için reçete düzenlenir. Bu görüşme de terapi programı kapsamında düzenlenir.
  • Terapinin başlangıcında ve son seans öncesinde danışanlarımıza bilimsel bir test uygulanır. Sonuçlar son seansta karşılaştırılır ve gerçek bir dönüşümün ne ölçüde sağlandığı tespit edilir. Hedeflenilen noktadan uzakta olunduğu tespit edilirse süpervizör psikoterapistlerin desteğiyle ek seanslar düzenlenir. Kalıcı ve net dönüşüm adına müdahale yeniden tasarlanır.
  • Terapi programınız öncesinde kurum tarafından size ıslak imzalı Enstitütü bağlayan bir “mahremiyet protokolü” sunulur. Bu protokol gereğince terapi odasında konuşulanlar Enstitü dışında mahkemeler dahil hiç bir kurum veya kişiyle talep üzerine dahi paylaşılmaz. Enstitü mahremiyet protokolünü görmek için tıklayın.
  • Danışanlarımızın terapi süreçlerindeki Enstitü Danışan Hakları protokolüne %100 bağlı kalırız. Danışan Hakları protokolünün uygulanması Enstitü süpervizörleri tarafından denetlenir. Enstitü Danışan Hakları protokolünü görmek için tıklayın.
  • Terapi programlarında danışanlara uzmanlarımızın gerçekleştirdiği online canlı seminerlere katılım, bir yakın için ücretsiz teşhis seansı düzenleme gibi terapiyi destekleyici yan haklar ücretsiz sunulur.

Size en iyi gelecek olan programın hangisi olduğunu bulmak için önce teşhis seansına katılmanız bir Sağduyu Danışmanlık ve Evlilik Enstitüsü standardıdır.

Cinsel Terapiler
Cinsel Terapi

Cinsel Terapi Programı

Vajinismus, erken boşalma, ereksiyon zayıflığı gibi somut veya cinsel arzunun bütünüyle kaybolması gibi bir nedenle çözüm arayışına giren birey ve çift için cinsel psikoterapistlerle yapılandırılmış

Devamını Okuyun »
Çocuklarda İnternet ve Oyun Bağımlılığı
Çocuk Terapileri

İnternet ve Oyun Bağımlılığı

İnternet ve oyun bağımlılığını basitçe şöyle tanımlayabiliriz; diğer bağımlılıklarda olduğu gibi çocuğun bağımlısı olduğu teknolojik cihaz veya oyuna ulaşamadığında yoksunluk yaşadığı durumdur.

Devamını Okuyun »
Boşanma Süreci ve Çocuk
Çocuk Terapileri

Boşanma ve Çocuk

Boşanma süreci bir çocuk için elbette zordur çünkü içinde bir kayıp barındırır. Ayrıca, alıştığı tüm düzenin yıkılmasına ve yeni sürece alışmak zorunda kalır.

Devamını Okuyun »