Uzm. Psk. Bengisu Kazak
play

Çocuğunuzun sorununu çocuk terapileri ile nasıl çözeceğiz?

Çocuğunuza uzman pedagoglarımız ile nasıl yardımcı olacağımızı Çocuk Departmanı Başkanımızdan dinleyin.

Çocuğunuzun terapiye ihtiyacı var mı anlamanın en sağlıklı yolu: Teşhis Seansı

Uzman pedagogumuz sorunu çocuğunuzla birlikte analiz edip çözüm reçetesini paylaşsın. 45 dakikalık bu özel seansın ücreti erken ödeme indirimiyle 700 TL’dir.

Teşhis Seansı
play

Telefonla Randevu Alın

Çocuklara özgü terapi yöntemimiz

Terapi Programları3-16 yaş çocuğunuz için psikoterapi, gerekiyorsa psikiyatristle ilaç desteği, test, özel eğitim, ders koçluğu gibi ihtiyaçlara özel çözüm paketini oluşturuyoruz.

“Çocuğunuzun sorununu Çocuk Terapileri ile nasıl çözeceğiz?” videomuzun konuşma metni.

Aile bize bir problemle gelir, bu problemin başka hangi alanlarda yaşandığını bulmak, ailenin getirdiği problemin yanında bunun altında yatan problemin ne olduğunu fark etmek ve dolayısyla ilerideki seanslarda bunu çözmak için bir tedavi formülasyonu oluşturulur.

Doğru teşhis en az tedavi kadar önemlidir.

Tedavide kullanılacak yöntem ve tedaviye kimlerin dahil olacağı teşhis görüşmesinde belirlenir. Çocuğun problemine göre o alanda çalışan uzmana yönlendirilir.

Örneğin aile bize gelir, “14 yaşında çocuğum bizden koptu. Bizimle vakit geçirmiyor, hep bilgisayar başında. Bundan korkuyorum.” der. Burada aslında şunu fark ederiz, çocuğun yaşadığı sadece ergenlikle ilgili gelişmelerdir. Yaşadığı ergenlik döneminin özellikleridir bunlar. Aileye ergenlikle ilgili psikoeğitim verip gelmelerinin gerekli olmadığının bilgisini verdiğimiz durumlar da olabiliyor.

Bu yüzden teşhis seansı psikolojik müdahaleye gerek olup olmadığını anladığımız seanstır.

Biriyle konuşmam lazım!

WhatsApp Danışma HattıFormu doldurun, uzmanımız sizi arasın, sorununuzu çözmeye yönelik tavsiyelerini paylaşsın. Ücretsiz.

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.