ÇİFT TERAPİLERİ

BİREYSEL TERAPİLER

ÇOCUK TERAPİLERİ

CİNSEL TERAPİLER

SELF SERVIS

Psikiyatrik Destek Programı

Psikiyatrik Destek

Tedavisi ilaç desteğiyle yürümesi gereken danışanlarımızın ilacının belirlendiği ve aylık kontrol seansının yapıldığı 2 seanslık görüşmedir.

Danışanlarımızın şikayetlerine bazen daha hızlı müdahale etmek gerekir. Yüksek kaygı, hayat fonksiyonalitesinin neredeyse tamamen durması, sürekli kendine zarar verme eğilimleri, obsesif düşüncelerin yoğunluğu, uykusuzluk, panik atak nöbetleri bazen kişiyi o kadar yorar ki hızlıca semptomların giderilmesi birinci öncelik olur.

Normalde psikoterapiyle bu semptomların bize ne anlattığını çalışmak isterken, semptomların kişiyi aşırı işgal etmesi durumlarında psikiyatrik ilaç tedavisi en doğru müdahaledir.

Teşhis seansınızı yapan psikoterapistimiz sizin psikoterapi yerine ilaçtan daha fazla fayda göreceğinizi düşünüyorsa sizi psikiyatrist doktorumuza yönlendirir.

Aynı hafta içinde psikiyatristimizle bir seans düzenlenir, psikiyatristimiz hem sizi dinler ve bazı önerilerde bulunur hem de reçetenizi düzenler. 1 ay sonra da ilacın etkilerini görüşmek ve doz ayarlamalarını yapmak için yeni bir randevu düzenlenir. Sorun hızlıca stabilize edildikten sonra psikiyatristiniz gerek görürse psikoterapi süreciniz de başlatılabilir. Veya sadece ilaç müdahalesiyle yetinilir.

Psikiyatrik destek programının basamakları şunlardır:

  1. Teşhis görüşmesi
  2. Psikiyatrist ilk seansı ve reçete düzenlenmesi
  3. Kontrol ve doz ayarlama seansı

Size en iyi gelecek olan programın hangisi olduğunu bulmak için önce teşhis seansına katılmanız bir Sağduyu Danışmanlık ve Evlilik Enstitüsü standardıdır.

Çocuklarda İnternet ve Oyun Bağımlılığı
Çocuk Terapileri

İnternet ve Oyun Bağımlılığı

İnternet ve oyun bağımlılığını basitçe şöyle tanımlayabiliriz; diğer bağımlılıklarda olduğu gibi çocuğun bağımlısı olduğu teknolojik cihaz veya oyuna ulaşamadığında yoksunluk yaşadığı durumdur.

Devamını Okuyun »