uzm-psk-Sumeyye-Surenoglu(1)
Videoyu Oynat

Kaygı Bozukluğu (Anksiyete)

Yaygın kaygı bozukluğu çok karşımıza çıkan bir durum. Aslında hayatın içerisinde var olan tüm durumlarla ilgili yoğun bir endişe hali.

Test

Sorununuz Gerçekten Kaygı Bozukluğu mu?

Emin olmak için 10 soruluk online testimizi yapın.

Yaygın Anksiyete Bozukluğu nedenleri, belirtileri ve tedavisi

kaygi bozuklugu-1
Videoyu Oynat

Kaygı Bozukluğu konulu uzman videomuzun konuşma metni.

Yaygın kaygı bozukluğu aslında çok karşımıza çıkan bir durum. Genelde 30’lu yaşlarla birlikte ortaya çıkan bir sorun oluyor.

Literatürde böyle, ancak pratikte bazen klinikte biz daha erken yaşlarda başladığını da görebiliyoruz.

Ne demek bu kaygı? Kişinin sürekli yoğun bir endişe halinde oluyor olması, sabah uyanıyorsunuz bu endişe var içinizde, o gün gün içerisinde her ne yapıyor olursanız olun bu endişeyi sürekli içinizde bir yerde taşıdığınızı hayal edin. Oldukça ağır ve yoğun bir durum aslında bakarsanız ve her konuyla ilgi olabilir, her şeyle ilgili olabilir. Para, iş, çocuk, aile hayatı, sosyal hayat, okul. Aslında hayatın içerisinde var olan tüm durumlarla ilgili yoğun bir endişe hali.

Kişiler bize geldiklerinde bu endişe halinin aslında terapiye uygun bir şey olup olmadığı konusunda bazen tereddüt yaşayabiliyorlar. Ama yaşam kalitesini artırmak için gün içinde endişeden, kaygıdan, stresten başka hissedebileceğiniz bir sürü başka duygu var. O yüzden aslında bu duyguların ağırlığını hafiflemek, süreğenliğini ortadan kaldırmak sizin işlevselliğiniz ve hayat konforunuzu artırmak için oldukça önemli bir konu.

Kaygı ve Kaygı Bozukluğu arasındaki fark

kaygi bozuklugu-2
Videoyu Oynat

Anksiyete bozukluğu hakkında bir makale

MakaleAra sıra kaygı, yaşamın beklenen bir parçasıdır. İş yerinde bir sorunla karşılaştığınızda, sınava girmeden veya önemli bir karar vermeden önce kendinizi endişeli hissedebilirsiniz.

Terapiye başlamanın en sağlıklı yolu: Teşhis Seansı

Gelin ilk seansınızda yaşadığınız sorunu analiz edip çözüm reçetenizi hazırlayalım. 45 dakikalık bu özel seansın ücreti erken ödeme indirimiyle bireysel terapi için 700 TL, çift terapisi için 900 TL’dir.

Uzm. Psk. Bengisu Kazak
play

Online Randevu Alın

Telefonla Randevu Alın

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.