ÇİFT TERAPİLERİ

BİREYSEL TERAPİLER

ÇOCUK TERAPİLERİ

CİNSEL TERAPİLER

SELF SERVIS

Ders Koçluğu Programı

Ders Koçluğu

Ders Koçluğu Programı çocuğun derslerinin geçici süreliğine takviye edilmesi ve çocuğa ders çalışma becerilerinin kazandırılmasını hedefler.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ve öğrenme güçlüğü olan çocuklar yanlarında bir yönlendiren yokken ders çalışmakta güçlük çekerler. Ders koçu çocuklara sadece okul dersleri konusunda yardımcı olur. Özel eğitimden farkı da budur. Ödevleri konusunda aile ile sorun yaşayan çocuklar için bu koç köprü görevi görür. Aslında amaç sadece ders çalıştırmak ya da ödevlerini yaptırmak değildir aynı zamanda bu aksaklıklar dolayısıyla çocuk ve aile arasındaki bozulan ilişkiyi onarmak konusunda da faydalı olur. Doğrudan amacı çocuğa ders çalıştırmak ve ödev yaptırmakken dolaylı yoldan ebeveyn çocuk ilişkisini destekler. Ailenin yükü oldukça azalır.

Eğer çocuğun başka eşlik eden problemleri varsa yalnızca ders koçluğu yeterli olmamaktadır. Özellikle öğrenme güçlüğü ya da dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan durumlarda ebeveynlerin çocukları için özel eğitim alanında çalışan bir uzmandan destek alması gerekmektedir.

Özel Eğitim Programı

Özgül öğrenme güçlüğü alanında özel eğitim programı, bireysel derslerle çocuğa uygulanmaktadır. Özel eğitim programında çocuğa bir şey öğretmeye çalışmadan ona iyi gelen şeyleri bulup öğrenmeyi öğretiriz.

Öğrenme güçlüğü zeka ya da motivasyon kaybı ile ilgili bir sorun değildir. Sadece bu durumda bireylerin beyinleri farklı çalışır.

Bu fark, bilgileri almayı ve işlemeyi etkiler. Beyindeki iki yarım küre arasındaki iletişimi sağlayacak yöntemlerle çocuğun hem akademik hayata hem sosyal hayata adaptasyonunun sağlanması amaçlanmaktadır. Bu sebeple öğrenme güçlüğü olan bireylerde özel ders, ders koçluğu tek başına yeterli olmamaktadır. Öncelikle eğitim programı içinde, oyunlarla yönergeler verilmeli sonrasında akademik hayatta bu yönergelere devam edilmelidir. Önemli olan başka bir nokta, bu özel eğitim programı ailenin de evde desteklemesi gereken bir çalışma planıdır.

Süresi: 12 Seans
Uzman: Özel eğitim uzmanı
Uygulama yeri: Sağduyu ofisleri veya ev
Psikiyatrik Destek
Bireysel Terapi

Psikiyatrik Destek Programı

Psikiyatrik Destek Programı tedavisi ilaç desteğiyle yürümesi gereken danışanlarımızın ilacının belirlendiği ve aylık kontrol seansının yapıldığı 2 seanslık görüşmedir.

Devamını Okuyun »
Çift terapisi
Çift Terapisi

Çift terapisi işe yarıyor mu?

Neden bu kadar çok insan çift danışmanlığı konusunda şüpheci? Birçok kişinin çiftler için psikolojik danışmanın etkililiği konusunda şüpheci olması anlaşılabilir bir durumdur. 1980’lerden önce, çiftlerin

Devamını Okuyun »
Çocukluk Çağı Korkuları
Çocuk Terapileri

Çocukluk Korkuları

Çocukluk korkuları gelişimsel ve dönemsel olabilirler ama bir çoğu erişkinlerin, ailenin bu korkuları pekiştirmesi ve ortaya çıkarmasıyla görülebilir.

Devamını Okuyun »