ÇİFT TERAPİLERİ

BİREYSEL TERAPİLER

ÇOCUK TERAPİLERİ

CİNSEL TERAPİLER

SELF SERVIS

İlişki Teşhis Seansı ne işe yarar?

İlişki Teşhis Seansı - Hoş geldiniz

Evlilik Enstitüsü’nde çift terapileri 20 seanslık bir program şeklinde uygulanır. Program bilimsel testler, analizler, egzersizler, psikoeğitim ve ev ödevlerini içerir. Çiftler 5 ay boyunca yoğun bir ilişki dönüşüm sürecine girerler.

Bu 5 ay haftada bir seans odasında 45 dakikalık seanslarla ve özel tasarlanmış eğlenceli ve geliştirici materyallerle ev ödevleri şeklinde gerçekleşir. Amaç köklü ve tatminkar bir dönüşümdür. İşte böyle derinlikli bir çalışmaya başlamadan önce Sağduyu Terapi olarak İlişki Teşhis Seansı yapıyoruz. Amacımız İlişki Teşhis Seansı sayesinde çiftin programa hazır olup olmadığını anlamak, neyin çalışılacağını tespit etmek ve çiftle paylaşmak, 20 hafta boyunca nelerin yapılacağına dair çifte bir yol haritası sunmaktır. Çift teşhis seansı sonunda ilişkilerine dair yapılan tespiti anlamlı bulur, metodolojiye inanır ve her iki taraf da bu yolculuğa varım derse süreç başlar. İyi başlamak iyi bitirmenin en az yarısıdır. Değerlendirme doğru yapılırsa çoğunlukla çiftlerde anlaşılmış olmaktan kaynaklanan şaşırma ve ilişkinin geleceğiyle ilgili bir umut hissi uyanır. Bu ilişkinin onarımıyla ilgili başlayacak süreç için güçlü bir temel noktadır.

Devamında ilişki teşhis seansı uzmanınız bir değerlendirme raporu hazırlar ve sizi tam da ilişki modelinize özgü çalışacak bir psikoterapiste yönlendirir.

Bazense yapılan teşhis çifte anlamlı gelse de çiftin her ikisinde de aynı anda çözüm için bir arzu uyanmayabilir. Bu artık iyice tükenmiş ilişkilerde gördüğümüz bir duygu durumdur. Böyle bir durumda da çift için en büyük ihtiyaç sağlıklı bir ayrılık sürecinin yapılandırılması olacaktır. Sağlıklı ayrılık, iletişimde kalabilme, tarafların yıkım duygusunu onarabilme, bireyselleşebilme ve yeni hayat düzenine oryante olmak gibi çeşitli aşamalar içerir. Bunların bu konunun uzmanı bir psikoterapistle yapılandırılması en sağlıklı çözümdür. Bunun için çifte bazı kritik öneriler verilir ve çift uğurlanır. Ya da çiftin bu süreci daha sağlıklı yapılandırılması adına boşanma terapisi sürecine alınır.

Teşhis seansına katılmanız bir Evlilik Enstitüsü standardıdır. Teşhis seansı olmadan hiç bir danışanımızı terapi programına maalesef başlatamıyoruz.

Terapiye başlamanın en sağlıklı yolu: Teşhis Seansı

Gelin ilk seansınızda yaşadığınız sorunu analiz edip çözüm reçetenizi hazırlayalım. 45 dakikalık bu özel seansın ücreti 1500 TL‘dir.

Uzm. Psk. Bengisu Kazak
play

Online Randevu Alın

Telefonla Randevu Alın

Terapi Programları
Çift Terapisi

Terapi Programları ne işe yarar?

Evlilik Enstitüsü ve Sağduyu Danışmanlık olarak danışanlarımızın hedeflediğimiz psikoterapötik kazanımlara ulaşılabilmesi için terapötik bazı öncülleri dikkate alarak ana hatları belli bir süreç tasarladık. Belirlediğimiz bu terapi iskeletinin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için en az 5 aylık bir süreç olduğunu düşünüyoruz. Bu doğrultuda da terapi programlarımızın sağlıklı çalışabilmesi için bazı standartlar belirledik.

Devamını Okuyun »
Boşanma Süreci ve Çocuk
Çocuk Terapileri

Boşanma ve Çocuk

Boşanma süreci bir çocuk için elbette zordur çünkü içinde bir kayıp barındırır. Ayrıca, alıştığı tüm düzenin yıkılmasına ve yeni sürece alışmak zorunda kalır.

Devamını Okuyun »