ÇİFT TERAPİLERİ

BİREYSEL TERAPİLER

ÇOCUK TERAPİLERİ

CİNSEL TERAPİLER

SELF SERVIS

İlişki Analiz Testi nedir?

İlişki Analiz Testi

Kişilik ve ilişki modelleri kişiye ve ilişkiye özgü olsa da bazı dinamikler temel yapı taşları gibi pek çok kişi tarafından sahiplenilir ve an be an günlük hayat içinde sergilenir.

Tıpkı coğrafi olarak bir adanın milyonlarca kişi tarafından her yeni gün yeniden keşfi gibi kimi gerçeklikler farklı bünyelerde her yeni gün yeniden yaşanmaktadır. Kişilik öznel ve kapalı devre bir yaşantı olduğu için bir önceki keşiften ve deneyimden tabi ki haberiniz olmuyor. Ayrıca olsa bile bunlar kocaman kocaman duygular içerdiği için tam içinden geçmeden de neyin tarif edildiğini anlamak zor. Zaten tam da bu yüzden terapi bildik teorilerin kişilerin dünyasında kazandığı bilinmedik anlamı keşfetmeye dayanmaktadır. Her yeni seans eşi olmayan ve tekrarlanamaz bir deneyimdir.

Bu gerçekliğe rağmen teorik olarak her ilişkinin yapısal durumuyla ilgili bir şeyler de söylemek mümkün. Bunları duymak ilişkiyi bir anda dönüştürmeyecektir belki ama kişilerde içten içe “ben bu ilişkiye ne getiriyorum”u bulma sürecini başlatabilir.

İşte bu perspektifte teorik modellemeler uzmanlarımız tarafından İlişki Analiz Testi için oluşturuldu.

Herkesin anlayacağı ve bu kültüre özgü olarak 90 soru içine yerleştirildi. 90 soruya verilen cevaplara göre alternatifli video analiz içerikleri oluşturuldu. Bu içerikler uzmanlarımızla hazırlandı. Tüm bu sorulara ve video içeriklerine yazılımsal bir sistem analizi eklenerek online bir test olarak karşınıza geldi.

Videoyu izlediğinizde “aynı benim ilişkim” gibi bir his içinizde oluşuyorsa ön teşhisiniz doğru yapılmış demektir. Bundan sonrasında dilerseniz bu video üzerinde bir iç değerlendirme yapar ve kendi ilişki analizinizi kendi kendinize derinleştirebilirsiniz.

Ayrıca test sonucunda instagram adresimizi takip etmeye başlarsanız ilişki modelleriyle ilgili yayınlanan videoları ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Videolarımızın kendi kendinize yaptığınız anlama çabasına sanıyoruz ki büyük katkı sağlayacaktır.

Unutmadan birkaç tavsiye.

  • İlişki Analiz Testini sadece kendiniz için kullanın. Eşinizi teşhis etmek ve bunları ona anlatmak için kullanırsanız ilişkiniz bir adım geriye gidebilir. Video analizde duyduğunuz yorumların bire bir sizi anlatmıyor olma ihtimalini her zaman göz önünde tutun.
  • Evlilik Enstitüsü İlişki Analiz Testine verdiğiniz cevaplar Enstitüsü %100 mahremiyet prensibiyle korunur ve herhangi bir 3. kişi veya kurumla paylaşılmaz. Cevaplarınızın güvenliği açısından teste başlarken size özel bir kod içeren bir SMS göndeririz. Bu SMS’teki kodu girerek testinize başlayabilirsiniz. İsminize hiç ihtiyacımız yok. Belirleyeceğiniz takma isim daha sonra bize terapiye gelmeye karar verirseniz test sonuçlarınızı terapistinize iletmemize yardımcı olabilir.
  • Testin hazırlanmasındaki teorisyenler için James Masterson, Harville Hendrix, Margaret Mahler’in kaynaklarını inceleyebilirsiniz.

 

Yepyeni keşifler dileğiyle.

Test

İlişki check-up testiyle ilişkinizi test edin.

İlişki modelinizi 16 dakika içinde online sorularla tespit ederiz. İlişkinize özgü uzmanımızın videosunu gösteririz. Ücretsiz.
Çocuklarda Öfke
Çocuk Terapileri

Çocuklarda Öfke

Çocuklarda öfke duygusunun yanında, şiddet varsa örneğin; anneyi ısırmak, vurmak, kendine veya eşyalara zarar vermek gibi, o anlarda öfkeyi kabul etmek, yansıtmak ama davranışı kabul etmemek önemlidir.

Devamını Okuyun »