ÇİFT TERAPİLERİ

BİREYSEL TERAPİLER

ÇOCUK TERAPİLERİ

CİNSEL TERAPİLER

SELF SERVIS

Cinsel Terapi Programı

Cinsel Terapiler

Vajinismus, erken boşalma, ereksiyon zayıflığı gibi somut veya cinsel arzunun bütünüyle kaybolması gibi bir nedenle çözüm arayışına giren birey ve çift için cinsel psikoterapistlerle yapılandırılmış terapi programıdır.

Cinsel sorunlar çoğunlukla biyolojik değil içimize attığımız bastırdığımız bazı duygulara yönelik bir tepki olarak ortaya çıkar. Örneğin yetersizlik duyguları artan bir erkek danışan bu dönemde bu duygularının bir anlamda bilinç dışı ifadesi olarak ereksiyon zayıflığı yaşayabilirken, partnerine karşı bastırdığı bir öfkesi olan danışansa cinsel isteksizlik yaşıyor olabilir. Tüm bu duyguların keşfi hem cinsel semptomların tamamen ortadan kalkmasını ama daha da önemlisi bilinç dışında saklı sıkıntının ifade bulmasını ve kişinin daha bütünleşik bir ruhsal dünyaya kavuşmasını sağlar.

Bu açından cinsel problemler sadece cinsel problem olarak ele alınmamalı kişinin iç huzurunu bozan sebeplerin yakalanması için vücudun verdiği bir sinyal olarak okunmalıdır.

Evlilik Enstitüsü ve Sağduyu Danuışmanlık bünyesinde teşhis seansında yapılan tespitte danışanımızın cinsel terapiden fayda göreceği fikrine varılmışsa cinsel terapi uzmanı bir psikoterapistle tüm bu yönlerin çalışılacağı 20 haftalık cinsel terapi programına yönlendirilir.

Cinsel terapi programının basamakları şunlardır:

  • Cinsel problemlerin ve arkasındaki sebebin teşhisi
  • Çocukluk hikayesiyle bugünkü problem arasındaki ilişkinin keşfi
  • Davranışsal çözüm egzersizleri
  • Sonlandırma

Size en iyi gelecek olan programın hangisi olduğunu bulmak için önce teşhis seansına katılmanız bir Sağduyu Danışmanlık ve Evlilik Enstitüsü standardıdır.

 

Çocukluk Çağı Korkuları
Çocuk Terapileri

Çocukluk Korkuları

Çocukluk korkuları gelişimsel ve dönemsel olabilirler ama bir çoğu erişkinlerin, ailenin bu korkuları pekiştirmesi ve ortaya çıkarmasıyla görülebilir.

Devamını Okuyun »