ÇİFT TERAPİLERİ

BİREYSEL TERAPİLER

ÇOCUK TERAPİLERİ

CİNSEL TERAPİLER

SELF SERVIS

Kişilik Analiz Testi nedir?

İlişki Analiz Testi

Kişilik Analiz Testi (KAT) Sağduyu uzmanlarının teorik olarak bildikleri ve seans odasında gözlemledikleri kişilik modellerini yorumlayarak bir teste dönüştürdükleri bir AR-GE çalışması sonucu doğmuştur. KAT, Sağduyu uzmanlarının kişilik modelleri kuramlarının altyapısıyla binlerce seanstaki gözleminin birleştilmesiyle doğmuştur.

Kişilik ve ilişki modelleri kişiye ve ilişkiye özgü olsa da bazı dinamikler temel yapı taşları gibi pek çok kişi tarafından sahiplenilir ve an be an günlük hayat içinde sergilenir.

Tıpkı coğrafi olarak bir adanın milyonlarca kişi tarafından her yeni gün yeniden keşfi gibi kimi gerçeklikler farklı bünyelerde her yeni gün yeniden yaşanmaktadır. Kişilik öznel ve kapalı devre bir yaşantı olduğu için bir önceki keşiften ve deneyimden tabiki haberiniz olmuyor. Ayrıca olsa bile bunlar kocaman kocaman duygular içerdiği için tam içinden geçmeden de neyin tarif edildiğini anlamak zor. Zaten tam da bu yüzden terapi bildik teorilerin kişilerin dünyasında kazandığı bilinmedik anlamı keşfetmeye dayanmaktadır. Her yeni seans eşi olmayan ve tekrarlanamaz bir deneyimdir.

Bu gerçekliğe rağmen teorik olarak her kişilik modelinin yapısal durumuyla ilgili birşeyler de söylemek mümkün. Bunları duymak kişiyi bir anda dönüştürmeyecektir belki ama kişinin içten içe kendisini daha derinden tanıma sürecini başlatabilir.

İşte bu perspektifte teorik modellemeler uzmanlarımız tarafından oluşturuldu. Herkesin anlayacağı ve bu kültüre özgü olarak 45 soru içine yerleştirildi. 45 soruya verilen cevaplara göre alternatifli video analiz içerikleri oluşturuldu. Bu içerikler uzmanlarımızla prodükte edildi. Tüm bu sorulara ve video içeriklerine yazılımsal bir sistem analizi eklenerek online bir test olarak karşınıza geldi.

Videoyu izlediğinizde “aynı ben” gibi bir his içinizde oluşuyorsa ön teşhisiniz doğru yapılmış demektir. Bundan sonrasında dilerseniz bu video üzerinde bir iç değerlendirme yapar ve keşfinizi kendi kendinize derinleştirebilirsiniz.

Ayrıca test sonucunda instagram adresimizi takip etmeye başlarsanız kişilik modelleriyle ilgili her hafta yayınlanan videoları ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Videolarımızın kendi kendinize yaptığınız anlama çabasına sanıyoruz ki büyük katkı sağlayacaktır.

Unutmadan birkaç tavsiye.

Testi sadece kendiniz için kullanın. Eşinizi teşhis etmek ve bunları ona anlatmak için kullanırsanız ilişkiniz bir adım geriye gidebilir. Video analizde duyduğunuz yorumların bire bir sizi anlatmıyor olma ihtimalini her zaman göz önünde tutun.

Sağduyu Kişilik Analiz Testine verdiğiniz cevaplar Sağduyu %100 mahremiyet prensibiyle korunur ve herhangi bir 3. kişi veya kurumla paylaşılmaz. Cevaplarınızın güvenliği açısından teste başlarlen size özel bir kod içeren bir sms göndeririz. Bu sms’teki kodu girerek testinize başlayabilirsiniz. İsminize hiç ihtiyacımız yok. Belirleyeceğiniz takma isim daha sonra bize terapiye gelmeye karar verirseniz test sonuçlarınızı terapistinize iletmemize yardımcı olabilir.

Testin hazırlanmasındaki teorisyenler için James Masterson, Harville Hendrix, Margaret Mahler’in kaynaklarını inceleyebilirsiniz. Yepyeni keşifler dileğiyle.

Kişilik Analiz Testi Sağduyu’nun yasal sahibi olduğu lisanslı testtir. Testin kopyalanması ve Sağduyu onayı olmadan kullanılması yasal değildir.

Yeme Bozukluğu
Bireysel Terapi

Obezite hakkında bir makale

Bu duygusal sıkıntı muhtemelen tedavi arayışında bir rol oynar, ancak tedavi başarısını da etkileyebilir. Bu nedenlerle, çoğu multidisipliner obezite tedavi ekibi, gerektiğinde hastalarda bu sorunları

Devamını Okuyun »