Uzm.Psk. Erhan Özden
Hakkındaki Videoyu Oynat Uzm.Psk. Erhan Özden

Uzmanımızdan bir video.

Çift terapisi gerçekten işe yarıyor mu?

Amerikan Psikoloji Derneği’ne göre, Duygusal Odaklı Terapi (EFT) kullanarak gerçekleştirilen çift danışmanlığı %75 etkili.

Uzm.Psk. Erhan Özden

Uzm. Psk. Erhan Özden

Lisans: İstanbul Üniversitesi
07/2024 itibarı ile kurumumuzda
2452 seans gerçekleştirdi.

Kişisel Öz Geçmişini kendi ağzından dinleyin.

Uzm.Psk. Erhan Özden
Hakkındaki Videoyu Oynat Uzm.Psk. Erhan Özden

Profesyonel Öz Geçmişi

MakaleLisansını İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır.

Uzmanlığını ise İstanbul Üniversitesi Adlı Tıp Enstitüsü’nde yapmıştır. Bu dönemde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinesinde ve Çapa Tıp Fakültesinde hasta gözlemleri yapmıştır.

Akademik eğitiminin ardından uzmanlığını çeşitli eğitimlerle derinleştirmiştir. Bunlardan en önemlileri Doç. Dr. Tahir Özakkaş ile 2 yıl süren Psikoterapi Enstitüsü Bütüncül Psikoterapi Eğitimi, Prof. Vamık Volkan ile Psikanalitik Yaklaşım Seminerleri, Prof. Hakan Türkçapar ile Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Dr. Cem Keçe ile Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapi Eğitimi, Psike İstanbul Derneğinde psikanaliz seminerlerleridir.

Çift terapileri adına Amerika’da Imago Relationship Institute’ta Wendy Patterson’dan Imago Çift Terapisi Tekniği eğitimini almış ve Uluslararası Imago Relationship Institute tarafından lisanslı Imago Çift Terapisti unvanını almıştır. Türkiye’ye Imago Terapi tekniğini getirmiş ve Imago Enstitüsü kurucu başkanları Dr. Harville Hendrix ve Helen Lakelly Hunt’ı ile kurucusu olduğu Evlilik Enstitüsü çatısı altında bir dönem psikoterapistlere yönelik eğitimler düzenlemiştir. Ardından 6 yıl boyunca Imago Süpervizör terapisti Louis McLeod’tan süpervizyon almıştır.

Bir dönem çeşitli gazetelerde haftalık olarak psikoloji yazıları yazan Erhan Özden’in Popüler Psikoloji Yazıları isimli yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır. Aynı zamanda 12 başlıkta İlişki Doyum Ölçeği isimli bir test çalışması bulunmaktadır.

Uzmanlık alanı çift terapilerinde psikodinamik etkenler ve bireysel kişilik modelleridir. Bu çerçevede takip ettiği ekol Dr. Harville Hendrix’in Imago Terapi yöntemidir.

Erhan Özden; 2008 yılından beri Evlilik Terapileri Enstitüsü ve Sağduyu Danışmanlık’ın kurucu yöneticisidir. Ve kurum terapistlerine süpervizyon vermektedir. İleri düzeyde ingilizce bilmektedir.

Profesyonel Öz Geçmişini kendi ağzından dinleyin.

Uzm.Psk. Erhan Özden
Videoyu Oynat

Uzmanımızın Videoları

MakaleUzmanlarımız listelerine sürekli yeni videolar ekliyor. Bugüne kadar yayımlanan tüm videoları görün.

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.