Psk. Öznur Saylık
play

Psk. Öznur Saylık

Profesyonel öz geçmişini kendi ağzından dinleyin.

Psk. Öznur Saylık

Psk. Öznur Saylık

Lisans: İstanbul Üniversitesi

07/2024 itibarı ile kurumumuzda
1195 seans gerçekleştirdi.

Profesyonel Öz Geçmişi

MakaleÖznur Saylık, 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur.

Lisans hayatı boyunca çeşitli danismanlik merkezleri ve eğitim araştırma hastanelerinde staj yapmıştır. Mezuniyeti sonrası görme engelli çocuklar ve aileleri üzerine çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşunda mesleğe başlamıştır. Dernek bünyesindeki projelerde görev almış, aile ve çocuklarla birlikte hem grup hem de bireysel çalışmalar yürütmüştür. Klinik Psikoloji alanında akademik kariyerine devam etmek amacıyla başladığı Gedik Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programının tez aşamasındadır.

Türk Psikologlar Derneği (TPD) üyesi olan Öznur Saylık, 2019 yılından bu yana Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi Travma, Afet ve Kriz Birimi bünyesinde çeşitli akademik faaliyetlerin yürütülmesinde aktif rol almakla beraber; Kovid – 19 Pandemisi, Elazığ-Malatya ve  İzmir – Ege Denizi Depremi afet sonrası psikososyal destek çalışmalarında gönüllü olmuş ve Elazığ Depremi sonrasında psikososyal destek sağlamak üzere afet sahasında görev almıştır.

Şu anda psikodinamik yönelim terapi yaklaşımı ile Sağduyu Danışmanlık ve Evlilik Terapileri Enstitüsü’nde çalışmalarını online ve yüz yüze sürdürmektedir.

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.