Uzm.Psk. Sümeyye Sürenoğlu
Play Video about Uzm.Psk. Sümeyye Sürenoğlu

Uzmanımızdan bir video.

Kaygı Bozukluğu (Anksiyete)

Yaygın kaygı bozukluğu çok karşımıza çıkan bir durum. Aslında hayatın içerisinde var olan tüm durumlarla ilgili yoğun bir endişe hali.

uzm-psk-Sumeyye-Surenoglu(1)

Uzm.Psk. Sümeyye Sürenoğlu

Lisans: İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
01/2023 itibarı ile kurumumuzda
910 seans gerçekleştirdi.

Kişisel Öz Geçmişini kendi ağzından dinleyin.

Uzm.Psk. Sümeyye Sürenoğlu
Play Video about Uzm.Psk. Sümeyye Sürenoğlu

Profesyonel Öz Geçmişi

MakaleLisans eğitimini İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde “Anne Baba Tutumunun Kişiler Arası Tarz ile İlişkisi” konulu tez çalışması ile bitirmiş ve yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur.

Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitede, ”Imago Çift Atölyesinin Yakın İlişkilerde Psikolojik Eğilimler ve Bağlanma Üzerine Etkisi: Deneysel Bir Çalışma” konulu araştırma ile tamamlamıştır.

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesinde ve Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptığı stajlarında klinik tecrübe kazanmıştır. Bu dönemde bağımlılık, bipolar bozukluk, depresyon hastaları ile çalışmıştır.  Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu hastaları ile çalışmalarına ise Prof. Dr. Medaim Yanık’tan almış olduğu eğitimler kapsamında devam etmektedir.

Imago Relationship Institute tarafından düzenlenen ve Imago Relationship Therapy (Imago İlişki Terapisi) yöntemi kurucuları olan Harville Hendrix ve Helen LaKelly Hunt önderliğinde, John Hjarso Mortensen’den klinik ileri düzey eğitimini alarak Imago İlişki Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Ardından 4 yıl boyunca Louis W. McLoad gözetiminde haftalık süpervizyonlarını almaya devam etmiştir. Çiftlerle ilişki terapisi alanında alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Masterson Enstitüsü Türkiye tarafından düzenlenen  “Masterson Yaklaşımı Psikanalitik Psikoterapi” kuramsal eğitiminin (112 saat) ardından süpervizyon sürecini yaptığı vaka sunumu ile tamamlamış olup bireysel terapi süreçlerini bu çerçevede yürütmektedir. Psiko-onkoloji alanında Prof. Dr. Sedat Özkan önderliğinde,  Hümanite Psikiyatri bünyesinde düzenlenen Psiko-onkoloji eğitimini tamamlayarak Onkoloji hastaları ve hasta yakınları ile terapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Psikoterapist Sümeyye Sürenoğlu, çift terapisi ve cinsel terapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Profesyonel Öz Geçmişini kendi ağzından dinleyin.

Uzm.Psk. Sümeyye Sürenoğlu
Play Video about Uzm.Psk. Sümeyye Sürenoğlu

Uzmanımızın Videoları

MakaleUzmanlarımız listelerine sürekli yeni videolar ekliyor. Bugüne kadar yayımlanan tüm videoları görün.

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.