Uzm.Psk. Ayşe Yiğit Bayam
Play Video about Uzm.Psk. Ayşe Yiğit Bayam

Uzmanımızdan bir video.

Çocuklarda sınav kaygısı

Sınav kaygısı bilgi edinmenin önüne geçen veya edinilen bilginin sınav esnasında uygun şekilde kullanımın engelleyen ve var olabilecek başarıyı engelleyen yoğun kaygı durumudur.

Uzm.Psk. Ayşe Yiğit Bayam

Uzm.Psk. Ayşe Yiğit Bayam

Lisans: Yeditepe Üniversitesi

01/2023 itibarı ile kurumumuzda
210 seans gerçekleştirdi.

Kişisel Öz Geçmişini kendi ağzından dinleyin.

uzm-psk-Ayse-Yigit-4
Play Video

Profesyonel Öz Geçmişi

MakaleLisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Bu dönemde çeşitli kurumlarda staj yapmış olup, sosyal destek projelerinde de görev almıştır. Ardından Yüksek Lisansını Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır.

Aynı dönem Duyusal Akademi’de Psikolog olarak çalışmaya başlamıştır. Bu kurumda yaklaşık 2 yıl boyunca, çocuklara Duyu Bütünleme Terapisi ve Oyun Terapisi uygulamıştır. Yüksek Lisans Bitirme Tezini ‘Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklarda Uygulanan Oyun Seanslarının Sosyal Beceri ve Dil Gelişiminde Yol Açan Değişimlerin İncelenmesi’ üzerine yapmıştır. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans tez aşamasında, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi olan Yrd. Doc. Dr. Esengül Kayan ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Bu Klinikte, yaklaşık 3 yıl boyunca, çocuk ve ergenlere test uygulamış ve bireysel seanslarını yürütmüştür. Şu anda da, 2 yıldır yarı zamanlı olarak, İstanbul Gedik Üniversite’sinde Uzman Klinik Psikolog olarak çalışmaktadır.

Ayşe Yiğit; 2014 yılında Oyun Terapiler Derneğinden, Oyun Terapisi sertifikasını almış ve 200 saatlik süpervizyon eğitimini tamamlamıştır. Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneğinden Cinsel Terapi Eğitimi almıştır. Türk Psikologlar Derneğinden Çocuk Değerlendirme Testlerini almıştır. 2015 yılında, Prof. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapiler sertifikasını almıştır. 2016 yılında Oyun Terapiler Derneğinden Oyun Terapisi Eğitimi II. Modül Yapılandırılmış Oyun Terapisi Teknikleri eğitimini tamamlamıştır. Türk Psikologlar Derneğinden Wisc-4 eğitimini tamamlamıştır. 2017 yılında, Davranış Bilimleri Enstitüsünde EMDR 1. Düzey eğitimini tamamlamıştır. Simge Danışmanlıktan Hikaye Temelli Oyun Terapisi eğitimini, Joyce C. Mills, Ph.D. tarafından almıştır. 2017-2019 yılı boyunca Rorschach ve Projektif Testler Derneğiden, Çocuklarda Rorschach ve Projektif (CAT ve TAT) testler Eğitim programına katılmış ve uygulayıcı sertifikasını almıştır. Kim Psikolojiden, ETEÇOM terapi eğitimi ve Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği-2 testi eğitimi almıştır. 2017- 2021 yılları boyunca, İstanbul Psikodrama Enstitüsünden, Psikodrama Eğitimine devam etmektedir.

Profesyonel Öz Geçmişini kendi ağzından dinleyin.

Uzm.Psk. Ayşe Yiğit Bayam
Play Video about Uzm.Psk. Ayşe Yiğit Bayam

Uzmanımızın Videoları

MakaleUzmanlarımız listelerine sürekli yeni videolar ekliyor. Bugüne kadar yayımlanan tüm videoları görün.

Çocuğunuzun terapiye ihtiyacı var mı anlamanın en sağlıklı yolu: Teşhis Seansı

Uzman pedagogumuz sorunu çocuğunuzla birlikte analiz edip çözüm reçetesini paylaşsın. 45 dakikalık bu özel seansın ücreti erken ödeme indirimiyle 600 TL’dir.

Teşhis Seansı
play

Telefonla Randevu Alın

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.