Psk. Merve Yılmaz
Play Video

Uzmanımızdan bir video.

Çocuklarda alt ıslatma sorunu neden olur?

Eğer fizyolojik bir neden tespit edilmediyse psikolojik nedenlerine bakılabilir. Bunlardan en önemlisi çocuğun rutinlerindeki değişimlerdir. 

Psk. Merve Yılmaz

Psk. Merve Yılmaz

Lisans: İstanbul Aydın Üniversitesi

01/2022 itibarı ile kurumumuzda
267 seans gerçekleştirdi.

Kişisel Öz Geçmişini kendi ağzından dinleyin.

Psk. Merve Yılmaz
Play Video

Profesyonel Öz Geçmişi

MakaleLisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır.

Lisans eğitimi süresince, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Bakırköy Adalet Sarayı, Küçükçekmece Mustafa Pars İlkokulu ve Küçükçekmece Adliyesi’nde stajyer psikolog olarak çalışmalarını tamamladı. Lisans eğitimi süresince bir çok gönüllü projede koordinatörlük ve ekip üyeliği görevini üstlendi.

Bu projelerden bazıları Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu ulusal psikoloji öğrencileri değişim programları koordinatörlüğü ve denetim kurulu üyeliğidir.

Lisans eğitiminin ardından özel bir aile danışma merkezinde danışan kabulüne başladı ve burada “Sorumlu Müdür” ve “Psikolog” olarak çalışmalarını yürüttü. Bu pozisyonda ağırlıklı olarak çok sevdiği çocuk ve ergen yaş grubuyla çalışma fırsatı yakaladı.

Eğitimin sürekliliğine ve sonsuzluğuna inanan Merve Yılmaz, danışanlarına daha iyi hizmet verebilmek adına İstanbul Aydın Üniversitesi tezli “Klinik Psikoloji” yüksek lisansına devam etmekte ve şu an tez yazım aşamasındadır.

Reyhana Seedat’tan Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimi almıştır. Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimlerini ise Nilüfer Devecigil ile tamamlamıştır. Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, D2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Cümle Tamamlama Testi (Beier), Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ve DENVER-2 Gelişimsel Tarama Envanteri gibi test ve envanter uygulayıcı sertifikalarına sahiptir. 2018 yılında Pedagojik Formasyon Sertifikası almıştır.

Profesyonel Öz Geçmişini kendi ağzından dinleyin.

Psk. Merve Yılmaz
Play Video

Uzmanımızın Videoları

MakaleUzmanlarımız listelerine sürekli yeni videolar ekliyor. Bugüne kadar yayımlanan tüm videoları görün.

Çocuk Teşhis Seansı’na katılın.

Gözlemlediğiniz sorunu çocuğunuzla birlikte analiz edip çözüm haritasını paylaştığımız 45 dakikalık seanstır. Ücreti 250 TL’dir.

Uzm. Psk. Bengisu Kazak
play

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.