Uzm.Psk. Erhan Özden
Play Video about Uzm.Psk. Erhan Özden

Imago Institute Türkiye Temsilcisi olmak neden önemli?

Dünyada en fazla kullanılan teknik olan Imago’nun 2015’ten bu yana Türkiye tek temsilcisiyiz. Terapistlerimiz iki haftada bir Amerikalı terapistlerle vaka değerlendirme toplantıları yapmaktadır.

Imago teorisi ne der?

Uzm. Psk. Sümeyye Sürenoğlu

Uzm.Psk. Sümeyye Sürenoğlu
Play Video about Uzm.Psk. Sümeyye Sürenoğlu

Imago ilişki teorisi çekirdek şeklinde şöyle söyler; eğer iki partner birbirlerini severek aşık olarak bir araya geldilerse bir yerden sonra o ilişki içinde krizin olması çok muhtemeldir, hatta olması gereken bir şeydir der.

Olması gereken bir şeydir çünkü partnerlerin ilişki içerisinde duygusal zorlanma yaşamaları, hayal kırıklığı yaşamalarını biz bekliyoruz. “Artık ne yapacağımı bilmiyorum, onu yanlış tanımışım, çok yoğun bir hayal kırıklığı hissediyorum partnerimle ilgili ve bu ilişkiyle ilgili” dedikleri noktada eğer bir ilişki terapisine başvuruyorlarsa Imago terapisini şunu diyor, harika demek ki bu iki yetişkin insan artık iyileşmeye niyet etmiş ve geçmişten getirdikleri duygusal yaralarını onarmak için fırsatları var.

Bu noktada Imago teorisi doğru yerlere ışık tutarak ilişki içinde iyileşmek nasıl olur onu göstermeye çalışıyor.

Imago Terapisi almış danışanlar ne dedi?

imago-uygulamasi-2
Play Video

“Imago Institute Türkiye Temsilcisi olmak neden önemli?” konulu videomuzun konuşma metni.

Bizler Evlilik Enstitüsü olarak 2015’ten beri Uluslararası Imago Relationships Institute Türkiye tek temsilcisiyiz ve bununla gurur duyuyoruz.

Imago Enstitüsü kurucu başkanı Harville Hendrix ve eşi Helen Hendrix Türkiye’de Evlilik Enstitüsü’nü ziyaret etti, yaptığımız çalışmaları inceledi, ekibimize çift terapisi ile ilgili eğitim verdi ve bizi Türkiye tek temsilcisi olarak ilan etti.

O günden bugüne terapistlerimiz Amerikalı süpervizör terapistlerle toplantılar gerçekleştiriyor. Bu neden önemli? Imago Enstitüsü 30’dan fazla ülkede 30.000’e yakın psikoterapist mezun etmiş ve bugün dünyada çift terapi odalarında en fazla kullanılan çift psikoterapi tekniğidir.

Türkiye’de bunun temsilcisi olmanın anlamı; bu kadar uluslararası geçerliliği olmuş ve işlevselliği görülmüş, çocukluk yaralarımızla bugün arasındaki bağlantıyı keşfetmiş, bunu ilişkimize nasıl getirdiğimizi anlamış bir terapi tekniğinin kurucuları tarafında eğitilmek bizim Türkiye’deki çiftlere erişirken daha sağlam ilerlememizi sağlıyor.

Bununla birlikte süpervizör seanslarında sürekli kontrol edildiğimiz işimizi doğru yapıp yapmadığımıza dair geri bildirimler aldığımız besleyici bir yolculuk halini alıveriyor. Dolayısıyla Imago Türkiye temsilcisi olmak sadece bir prestij değil aslında çiftlerimizle birlikte yaşadığımız her dakikanın bizim için daha güvenilir, kendinden emin ve hedefe yönelik olmasını sağlıyor.

Harville & Helen Hendrix örnek Imago uygulaması

imago-uygulamasi-1
Play Video

Imago egzersizini eşimle nasıl yaparım?

Uzm. Psk. Sümeyye Sürenoğlu

Uzm.Psk. Sümeyye Sürenoğlu
Play Video about Uzm.Psk. Sümeyye Sürenoğlu

Evlilik Enstitüsü Imago Enstitüsü’nü ağırladı.

imago-uygulamasi-3
Play Video

Canlı yayınlarımızı izlemek için bizi takip edin.